تبلیغات
آزاد اندیـشــی - حمله به عراق توسط وهابیون
آزاد اندیـشــی
id telegram=task75
درباره

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
این وبلاگ در جهت آشکار کردن چهره واقعی وهابیت و نقدی بر مطالب و افکار آنان در رسانه های ماهواره ای ایجاد گردیده است.
آخرین اخبار و حواشی شبکه های ماهواره ای وهابیت (نور، کلمه، وصال) را از ما بخواهید.
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله سلم فرمودند:
در نجد (اطراف شهر ریاض - مرکز عربستان فعلی - ومحل ظهور فرقه ی وهابیت) تمام زلزله ها وفتنه هاست و شــــــــــــــاخ شیـــــــــــــطان از آنجا طلوع خواهد کرد.

صحیح بخاری جلد 8 صفحه ی 95 حدیث 7094 کتاب الفتن، باب 16 ، باب قول النبی (ص): الفتنه من قبل المشرق

حقیر در جهت اتحاد مسلمین نقد وهابیت{سلفیه-اهل حدیث} را ضروری میدانم.
فلذا در این جهت کتب شیخ محمد بن عبدالوهاب را نقد میکنم و همزمان بعضی شبهات را نیز اجمالا پاسخ می دهم .لازم بذکر است عقاید مشترک اهل سنت براساس منابع اهل تسنن است.
تماشیا مع الانتقادات الموجهة إلى الوحدة الإسلامیة الوهابیة
این ویلاگ به جهت افزایش بصیرت منتظران ظهور ، عاشقان ولایت و دوستان طراحی شده است.سعی می شود که تمامی مسائل مهدویت حرکت های اسلامی و احکام و پاسخ سوالات مراجعه کنندگان به این وبلاگ در پایان هر هفته ذکر شود. امیدوارم که این مطالب موجب تغییر و تحول اساسی در تمامی حالات روحی و روانی شما گردد.در ضمن در بخش پیوندها سایت مراجع عالی قدر ارائه شده تا به مسائل شرعی شما سروران نیز پاسخ داده شود. از سایت های معتبری که در قسمت پیوند ها ارائه شده حتما استفاده کنید که میتوانند بسیار مفید واقع شوند.
راهنمایی ها و نظرات شما باعث شادی و مسرت قلب این بنده حقیر می گردد.
اللهم عجل لولیک الفرج
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
تدبّر در قرآن
آیه قرآن
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما کثیف ترین دین درجهان چیست؟؟؟
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
مهدویت امام زمان (عج) پخش زنده حرم


!-- Bivafa Va Alireza25 -->

کد متحرک کردن عنوان وب

ابر برچسب ها


حمله به عراق

براساس نقل صلاح­الدین مختاری ـ از نویسندگان وهابی­ـ ­وهابی­ها به فرماندهی امیر مسعود در سال 1216هـ.ق با لشکری عظیم از مردم نجد و عشایر جنوب و حجاز و تهامه، به سوی عراق حرکت کردند. آنان در ماه ذی القعده به شهر کربلا رسیدند و آنجا را محاصره کردند.[1] سپس به صورت غافل گیرانه وارد کربلا شدند و بسیاری از اهل آنجا را در کوچه و بازار و خانه ها کشتند. آنان گنبد حرم امام حسین (ع) را خراب کردند و جواهرهای حرم را به چپاول بردند و سنگ روی قبر را که با دانه های زمرد و یاقوت و جواهرات دیگر آراسته شده بود، کندند. آنچه از اموال و اسلحه و لباس، فرش، طلا و قرآن های نفیس در شهر یافتند، ربودند[2] و نزدیک ظهر از شهر بیرون رفتند، در حالی که نزدیک به دو هزار تن از اهل کربلا را کشته بودند.

امیر سعود با سپاهی مرکب از بیست هزار مرد جنگی به شهر کربلا حمله ور شدن و چنان رسوایی در شهر به وجود آورد که در وصف نمی گنجد. حتی گفته اند آنان در یک شب بیست هزار تن را به قتل رسانیدند.[3] آنان نزدیک به پنجاه نفر را نزدیک ضریح و پانصد نفر را بیرون ضریح در صحن به قتل رساندند و به هر کس برخوردند، بی رحمانه کشتند و حتی بر پیران و خردسالان نیز رحم نکردند.[4] میرزا طالب اصفهانی، مقیم هندوستان در سفرنامه خود، از هنگام بازگشت از لندن و عبور به کربلا و نجف می‏گوید:

قریب بیست و پنج هزار وهابی با اسب­های عربی و شترهای نجیب وارد نواحی کربلا شدند و صدای «اقتلو المشرکین» و «اذبحوا الکافرین» (مشرکان را بکشید، کافران را سر ببرید) سر دادند. بیش از پنج هزار نفر را کشتند و زخمی­های بی شماری به جا گذاشتند. در صحن مقدس، خون از بدنهای سر بریده، روان [و] گنبد و حجره های صحنه از لاشه مقتولان، پر بود. شدت آن حادثه به حدی دلخراش و سنگین بود که وقتی من بعد از یازده ماه مجدداً وارد شهر کربلا شدم، هنوز این حادثه آن قدر تازگی داشت که به جز نقل آن حادثه چیز دیگری نبود و راویان این حادثه بزرگ، در اثنای حکایت می گریستند و از شیندن آن موها بر اندام راست می شد... .[5]

سنت جون فیلبی می گوید:

شمشیر بر گردن های اهل کربلا نهادند و مردم را بی رحمانه کشته و همه اشیای قیمتی را غارت کردند.[6]

دکتر محمد عوض الخطیب می‏گوید:

لشکری نزدیک به بیست هزار نفر از اعراب نجد، کربلا را محاصره کردند و ناگهان وارد شدند. اهل آنجا را به سرعت کشند و حتی برای کودکان نیز راه نجاتی نبود. خزینه های و جواهرای نفیس را بردند و ضریح را از جای خود کندند... موقعیت بسیار وحشتناک و قربانگاه بس بزرگی بود که خون به سیلات تبدیل شده بود.[7]

وهابیان پس از کشتار بی رحمانه اهل کربلا و هتک حرم حسینی راهی نجف شدند. چون اهل نجف، جریان کربلا و غارت مدینه را شنیده بودند، کمی آمادگی داشتند. از این رو، برای دفاع برخاستند. حتی زن­ها نیزاز خانه ها بیرون آمده بودند و مردان خود را بر می انگیختند تا اسیر قتل و غارت وهابی نشوند. در نهایت این کار باعث شکست مهاجمان و عقب نشینی آنان گردید.[8]

آنان در سال 1221 هـ.ق بار دیگر به نجف حمله کردند و نزدیک بود شهر را تخسیر کنند، ولی باز شکست خوردند و شماری از آنها کشته شده و برگشتند. آنان در جمادی الثانی سال بعد، (1222 ه.ق) دگر بار به نجف هجوم آوردند، ولی اهل نجف که آمادگی کامل داشتند، از شهر دفاع کردند. همچنین در سال 1225 نیز به نجف و کربلا حمله کردند و راه زوار را بستند و شمار زیادی (نزدیک به یک صدو پنجاه نفر از زایران) را میان کوفه و نجف کشتند. خلاصه اینکه حملات پی در پی آنها به شهر نجف با ناامیدی تمام به شکست و خواری انجامید[9]

و در مدت نزدیک به 10 سال، چندین بار شدیدترین حمله ها را به این دو شهر انجام دادند.[10][1]- تاریخ المملکه العربیه السعودیه، ج1، ص73.

[2]- عثمان بن بشر النجدی الحنبلی، عنوان المجد فی­التاریخ النجد، تحقیق: محمد بن ناصر ستری، بیروت، نشر دارالحبیب (حوادث سال 1216 هـ.ق) ج1، ص121.

[3]- علی اصغر فقیهی، وهابیان، ص162.

[4]- محمد باقر آل محبوبه، ماضی النجف و حاضرها، بیروت، دار الأضواء، 1406 ه.ق، چ2، ج1، ص325.

[5]- میرزا طالب اصفهانی، مسیر طالبی، ترذهان، سازمن انتشاران و آموزش انقلاب اسلامی، 1363، چ2، ص408.

[6]- نک: سنت جون قیلبی، تاریخ نجد و دعوت الشیخ محمد، بیروت، بی تا، صص142 و 143.

[7]- محمد عوض الخطیب، صفحات من تاریخ جزیره العرب الحدیث، بیروت، دارالمراج للطباعه و النشر، ص176.

[8]- ماضی النجف و حاضرها، ج1، ص325.

[9]- صفحات من تاریخ الجزیره العرب الحدیثب، ص177.

[10]- صلاح الدین مختار، تاریخ المملکه العربیه السعودیه، ج1، ص92.